Fatima wczoraj i dziś. objawienia, orędzie, kult

Wysyłka w: do 21 dni
Cena: 15,20 zł 15.20
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Orędzie z Fatimy jest w swej istocie wezwaniem do nawrócenia i pokuty, tak jak Ewangelia. Wołanie to rozległo się na początki XX wieku i stąd zostało skierowane szczególnie do obecnego stulecia.
Jan Paweł II, Homilia wygłoszona w Fatimie 13 maja 1982 roku

Książka przedstawia historię objawień i treść orędzia fatimskiego. Tłumaczy ich wymowę i pokazuje, jak realizować przekazne przez Maryję słowa w naszym życiu.
Jest to książka dla każdego wiernego zainteresowanego historią, która wydarzyła się w Fatimie. Dla duszpasterzy pomocna będzie szczególnie część zawierająca rozważania apelowe a także refleksje o kulcie Maryjnym.
Niech fatimski jubileusz 100-lecia objawień będzie dla nas okazją do głębszego uczestnictwa w maryjnych pielgrzymkach, nabożeństwach i czuwaniach fatimskich. Niech będzie okazją do podjęcia refleksji nad prośbami Matki Bożej, które skierowała do nas przez troje pastuszków.
Książkę rozpoczyna słowo Księdza Biskupa Ordynariusza Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza.

Autor, ks. prof. zw. dr hab. Zdzisław Janiec jest prezbiterem diecezji sandomierskiej. Jest profesorem tytularnym, zatrudnionym na stanowisku prof. zwyczajnego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Katedra Liturgiki Pastoralnej). Wykłada liturgikę w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Opublikował 26 książek, ponad 200 artykułów i wypromował 150 prac naukowych.
Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Liturgistów, Towarzystwa Naukowego KUL oraz Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Od 2010 jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Ks. Wincentego Granata, byłego rektora KUL.

Autor: ks. Zdzisław Janiec
Podtytuł: Książka na 100-lecie objawień w Fatimie