DROGI I BEZDROŻA MIŁOSIERDZIA pr

ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Refleksje ks. Józefa Tischnera o istocie Bożego Miłosierdzia pisane w trakcie ostatnich lat ciężkiej choroby. Pozwalają one zrozumieć przesłanie zawarte w "Dzienniczku" św. Faustyny.

Zebrane tu artykuły były niezwykle ważne dla sprawy Łagiewnik, były też ważne i przełomowe, w co nie wątpię, dla samego Autora. Pisał je w ostatnich latach ciężkiej choroby, podczas której zawierzał się Bożemu miłosierdziu, i był Miłosierdzia wiarygodnym świadkiem. Wierzymy, że publikowane eseje Księdza Profesora przyczynią się do głębszego rozumienia sprawy miłosierdzia.
(fragment wstępu kard. Kazimierza Nycza)

Wiara s. Faustyny (…) jest religią szczęśliwych, którzy dzięki współ-odczuwaniu z Chrystusem potrafią odkryć sens cierpienia i dojrzewać w cierpieniu.
(fragment książki)

Wydawnictwo: Znak